Erdal Can Alkoçlar Kimdir?

with Yorum yapılmamış

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye eşış, dünya üzerinde makul alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıkan bir Bilgi Herifı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak tenha başına öne çıkan en majör oranda ilaç yürekerik patentinin kazanç sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu majör adımlarıyla öne çıkan Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çhileışmak istediği sahaı bakmak talip Alkoçlar, midiğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isminde programın umumi reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun bilgelik cebelarcığının yanı sıra farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çhileışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak dizgesel bir suni zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Yalnızca Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen başlangıçarı mealında ülkesini daimî oyun eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 pare başlangıçvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanı sıra ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç hileınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Köleübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Alanında daha çok çın bir spesiyalist olmasıyla bile kimsenin üstelik edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda majör bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında alan edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk misil güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun icazetını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise enam ortada en çok buluş belgesi başlangıçvurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Bilgi Herifı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çhileışmalarla insanlık geçmişine faydasını hiç fire etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle alımlı çalımlı medarımaişetlere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü neticelar elde etse birlikte katiyen çhileışmalarından vazgeçmemiş daimî olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle kanser terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile yapmak üzere sağaltım yuğrunda vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek insanlık geçmişine majör bir katkıı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde sert bilinmese de bazı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek atfetmek icabında PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha kuvvetlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının değeri ise takribî olarak 3 Milyon Dolardır. Yalnızca bilindik şeylerin üzerinde çhileışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çhileışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çhileışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde kâin birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu aha de muvaffakiyetlı olmuştur. Hiçbir kötü (üst tesir) özelliği bulunmayan bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonra ise 25’e yaklaşan ülkede müsaadeı alınmıştır. Yekpare çhileışmalarına tam odak çhileışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar salt Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde de biröte şirketin şirket ve kurucu kadrosunda alan almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Partner Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Avanesıdır.
Belçika’da kâin HC Pharma isminde bir Eczanenin Patronaj Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin yanı sıra insanoğluna yarayacak medarımaişetler üretmeyi ihmal etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta üstıkların geçmesi yürekin makul bir hengâmı beklesek birlikte kimiları lafıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de yürekerisinden amelî bir halde sağaltım edebilmek yürekin bu kullanılıyor. Hatta cinsî medarımaişetlev bozukluğunu da sağaltım etmek yürekin kullanılmaktadır. Yalnızca bununla kalmamış ateşe karşı dirençli ve kuvvetlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere sahip olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde buluş belgesi başlangıçvurularının 2000 adetine yaklaşanın kazanç sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı medarımaişetleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çhileışsalar da Alkoçlar her hengâm kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sebebiyle uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan münezzeh zaruri dar istirahatlarine maruz artan dünya toplumlarında biröte alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir yol kazanmış durumda.

Mevzuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Patronaj Müesses Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu fasıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı zaruri olarak artması özellikle ferdî bilişim ve teknolojik takım inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, daha çok müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına bünyelabilecek en gerçek katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Herifı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine majör miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna benzer çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da majör vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu midiğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde alan saha başka fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok majör bir oranda farmasötik birlikteneşeli patentinin kazanç sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk karşılayıcı zat olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın esas lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle kanser sahaında çhileışmalarını daimî genleterek daimî faydası dokunmaktadır. Türkiye’de biröte nöbet Türkiye Senenin Bilgi Herifı ödülüne layık görülmüştür. Yalnızca ülkemizde değil habitat dışında kısaca global anlamda da biröte ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı ilaçların mukabillığını almıştır. Midiğı olan Metehan Yeşil ile bile alımlı çalımlı medarımaişetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çhileışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz yürekin yararlı olmasını düşündüğü ilaçlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı medarımaişete yarayacak ilaçları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar biröte farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken benzer faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde çalışma gösteren ve bu alanda çhileışmaları kâin Spektral Yatırım Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir eklenmiş eder yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik sahaındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklayan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda alan saha bir kızıl sahası ile bile başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki fiyat değmedarımaişetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan eder veya miktara sahip “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Ekip’a yayımcı mızrap ruhsatları ile katkısızlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Ekip mızrap ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni zir bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de bilgelik veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni üleş modülü(staking) projemize sürekliî teminat olarak medarımaişettiraklerimizden Rum Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 sayılı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü değerinde bir teknik teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 eser tarihi ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü endüstriyel hammadde mızrap sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten yapılan makaslamaklı açıklamada inançlerine alan verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye majör eklenmiş eder sağlama potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı lazım olan alanlarda kullanılacak olan gereç olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Alımını gerçekleştirdiğimiz pomza mızrap sahasının ise saf gereç bünyesındaki muattalluklar sebebiyle ali derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine sahip. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan ali oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ değerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunu planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili mızrap sahalarının midi vadede CRIRSCO kriterlerine yarar rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik sunuı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada alan saha teferruatlara bakarak antrparantez, TBY Holding geçen kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili bitkisel ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, geçen günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir Cevap Yazın