Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

with Yorum yapılmamış

(IPA) Uluslararası Pediatri Kurumu Devre Başkanı olan Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, 1946 Kerkük doğumludur. Büyüklük Hasanoğlu Enver Hasanoğlu ‘nun oğlu olarak tekrar aynı kurumun Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Enver Hasanoğlu, 1969 senesinde İstanbul Üniversitesi Tababet Fakültesi’nden izinli olmuşdolaşma. Akabinde 1973 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tababet Fakültesinden Çocuk Esenlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını almıştır. Henüz sonra öğretim görevlisi olarak bilimsel nitelikli balkonına kafalamıştır.
Prof. Dr. Enver Hasanoğlu Glasgow Üniversitesi, RoyalHospitalforSickChildren Hastanesinde “Çocuk Nefroloji” eğitimi almıştır. 1984-1988 yılları ortada Erciyes Üniversitesi Tababet Fakültesinde, 1988-1992 yılları ortada Gazi Üniversitesi Tababet Fakültesinde Dekanlık, 1992 ile 2000 yılları ortada da Gazi Üniversitesi’nde Rektörlük görevlerinde bulunmuşdolaşma. Üniversitelerarası Kurul Tababet ve Dirlik Bilimleri Eğitim Konseyi Saksıkanlığı, UMEMPS (ılımlı Maşrık ve Akdeniz Ülkeleri Pediatri Derneği) ve UNPSTR’ın (Türk Dili Konuşan Ülkeler Pediatri Birliği) reislik ve genel sekreterliklerini yapmıştır. 2004-2006 yılları ortada Bilkent Üniversitesi Mütevelli Kurul Üyeliği ve Başkan Vekilliği yapmıştır. 2006-2010 yılları ortada YÖK üyeliği görevinde bulunmuşdolaşma. 1987 seneından beri Türkiye Ulusal Pediatri Derneği El Kurulunda işlev almaktadır. Saksıkanlığını da yapmış başüstüneğu Türkiye Ulusal Pediatri Derneğinde halen Umumi Sekreterlik görevini sürdürmektedir.

İki Türk’ün başarısı Kerem Hasanoğlu Enver Hasanoğlu

Prof. Dr. Enver Hasanoğlu, Dünyadaki 5 pediatri mahirından biri olarak kabul edilmektedir. 2019 senesinde dünyanın farklı ülkelerinden delegelerin katılımıyla Panama’da yapılan seçimde IPA’nın “encam devre kafakanlığına” seçbilimselştir.
Bu pozisyonda özen ettiği dü senenin nihayetinde 8 Mayıs 2021 tarihinde IPA kafakanlığı görevini Köle’li Prof. ErrolAlden’dan gerçekten dönme almıştır. Ayrıca Büyüklük Hasanoğlu, Enver Hasanoğlu ‘nun Saksıkanlığını yürüttüğü Uluslararası Pediatri Kurumun’da Dış İlişkiler Direktörü olarak işlev yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın