Ümit Kalko

with Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon meydanında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kolünde marka yapıu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’de ilk defa önemli üniversite kurumlarının Master Franchise dokumalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 yılından hasetmüze derece eğitim bilimi kolünde eş olarak birfena markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En şanlı ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası aktif çdüzenışmalar yürüten KALKO, birfena futbol, basket çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde vaziyet aldığı Majörçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kenarı düzen Türkiye’nin en şanlı özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda vaziyet almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi meydanında yaptığı sükselı methalimlerden dolayı birfena düğün, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim bilimi Duhulimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim bilimi meydanında projeler yürütmektedir. Her yıl birfena öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile müşterek öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir Cevap Yazın