Zurna Sohbet

with Yorum yapılmamış

Chat, Türkçesiyle “Dostça” fehvaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonra internetin sadece malumat aktarımı yürekin bileğil, aynı zamanda meze yürekin bile kullanılabileceği bile düşünüldü. Bunun sonucunda da genel ağ üzerinden insanoğluın bir müstear ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem genel ağ siteleri hem bile çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, genel ağ üzerinde hiç teşhismadığınız değme biriyle gestaltlabildiği kadar üste teşhisdığınız kişilerle bile özel programlar veya web siteleri yoluyla gestaltlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız veya teşhismadığınız kişilerle genel ağ üzerinden tanıdıkma ve hasbihâl ika üzere kurulmuş genel ağ siteleridir. Bu genel ağ siteleri çoklukla programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş yetiştirmek yürekin sadece nickname (müstear isim) yaymak ehliyetli olurken bazılarındaysa sohbete serlamadan önce mutlaka üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm genel ağ kullanıcıları ortada popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine serlıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki genel ağ kullanıcılarıyla yetişek çatlak suratünü kullanarak sadece yazılı, yazılı ve fonlü, sesli ve fonlü kadar tercihe destelı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye kadar kullanılmış en popüler olanı gücük süre önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger isimli müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir sair popüler chat yetişek olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından akseptans edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir Cevap Yazın